تا چند سال پیش شمع خودرو از جمله لوازم یدکی ماشین محسوب می شد که دارای قیمت مناسبی بود. به عنوان مثال تا سال 96 قیمت یک دست کامل شمع پژو NGK اصل ژاپن تنها 18.000 تومان بود

متاسفانه طی چند سال اخیر، با افزایش سرسام آور قیمت ارز و در نتیجه با گران شدن لوازم یدکی، بسیاری از افراد سودجو شمع های تقلبی از چین را به جای اجناس اصلی وارد کرده اند.

شمع های تقلبی با قیمت و کیفیت بسیار پایین وارد می شوند و سودجویان، هم قیمت و یا با اختلاف قیمت ناچیز نسبت به شمع های اصلی آنها را به فروش می رسانند.

متاسفانه فروشگاه های اینترنتی بزرگ نیز اقدام به پنل فروشی نموده اند و بدون هیچ نظارتی این اقلام تقلبی در سایت های معتبر توسط فروشندگان ناشناس به فروش می رسانند.

در بسیاری از مواقع ظاهر جنس تقلبی و اصلی کاملا متمایز بوده و قابل تشخیص است. فلذا فروشندگان اقلام تقلبی گاها با معرفی اجناس خود با عناوین: تحت لیسانس ، درجه یک، های کپی ، طرح، تولید 2013 و .... سعی در جلب نظر مشتری دارند و حتی برخی از آنها با وقاحت تمام، جنس خود را اصلی و جنس اورجینال را تقلبی معرفی می کنند. به عنوان مثال چسب خمیری که بین چینی سیلیکات و قسمت فلزی جهت عایق بندی استفاده می شود را به عنوان پودر گچی و نشان دهنده تقلبی بودن جنس معرفی می کنند.

سوال ما این است:

چطور ممکن است جنسی که در سایت رسمی فروشگاه Ngk  یا سایت های معتبری از قبیل آمازون و ebay با قیمت 10 دلار به فروش می رسد در ایران با قیمت دانه ای 50 هزار تومان به فروش برسد؟


سود کلان با گارانتی بی قید و شرط

فروشندگان اجناس تقلبی گاها با سود 200% نسبت به فروش اقدام می کنند. حال اگر از 100 دست جنس فروخته شده ، دو الی سه دست هم عودت شود باز هم سود کلان به دست آمده پاسخگوی گارانتی بی قید و شرط آنها است.

باید بدانیم شمع اصلی و شمع تقلبی در ابتدای کار دارای عملکرد یکسان بوده و تفاوت بعد از 500 کیلومتر اول مشخص می شود.

اما چرا؟

شمع اصلی کیفیت خود را حفظ می کند اما جنس تقلبی بعد از قرار گرفتن در معرض حرارت موتور به مرور دچار مشکلاتی از قبیل افزایش گپ شمع به دلیل باز شدن الکترود ، خوردگی الکترود مرکزی به دلیل استفاده از آلیاژهای غیر مرغوب ، ترک خوردن چینی و .... می شود.

تشخیص سخت است یا که آسان؟

شاید تا دو الی سه سال پیش تشخیص شمع اصلی از تقلبی با در نظر گرفتن برخی موارد توسط مشتریان نهایی امکان پذیر بود. اما اکنون کپی کاران با ارتقا اجناس خود و شبیه سازی هر چه بیشتر، این امکان را برای خریداران نهایی بسیار دشوار کرده اند.

تاثیرات شمع تقلبی:

شمع تقلبی منجر به کارکرد بد موتور، صدای زیاد آن ، لرزش موتور و ایجاد آسیب موتوری می شود که با توجه به افزایش هزینه های تعمیرگاهی و لوازم یدکی ضرر مالی قابل توجهی را در پی خواهد داشت.

شتابگیری بد ، استارت نخوردن خودرو،  آسیب به قطعات برقی و خام سوزی که خود منجر به آسیب به کاتالیست خودرو و افزایش مصرف سوخت می شود از دیگر پیامدهای استفاده از شمع تقلبی است.

راه حل چیست؟

مطمئن ترین روش خرید محصول اصلی از فروشندگان تخصصی معتبر و با سابقه فعالیت چندین ساله است.

چرا کارتیز؟

کارتیز با 20 سال سابقه فروش به عنوان نمایندگی رسمی بسیاری از برندهای معتبر همراه با کسب نماد اعتماد الکترونیکی و با داشتن فروشگاه و و دفتر مرکزی با قدمت بیست و پنج سال جهت فروش حضوری ، تعهد خود را نسبت به ارائه پشتیبانی مناسب و فروش محصولات اورجینال اعلام می دارد.

کارتیز همراه کلیه سفارشات فاکتور ضمانت اصالت کالا را برای خریداران عزیز ارسال می کند.