ویدئو آموزشی


توی این صفحه شما میتونید ویدئو های آموزشی در ارتباط با شمع خودرو رو مشاهده بفرمایید. مباحثی از قبیل شمع های مناسب برای هر خودرو ، معانی کد های فنی شمع های برندهای مختلف ، معرفی شمع های سری جدید و هر آنچه که جدیداً در عرصه شمع خودرو ورود پیدا کرده


گپ شمع

گپ شمع

به فاصله بین الکترود مرکزی و الکترود جانبی شمع ، گپ شمع می گویند.برای اینکه قوس الکتریکی  یا همان جرقه بتواند در ولتاژ مناسب رخ دهد و مخلوط سوخت هوا را در محفظه احتراق داخلی موتور مشتعل کند ، فاصله این شکاف بسیار مهم است.
شمع مناسب برای خودرو های دوگانه سوز

شمع مناسب برای خودرو های دوگانه سوز

توی این ویدیو کارتیز بهترین شمع برای خودروهای دوگانه سوز رو که از برند ان جی کا ژاپن هست رو بهتون معرفی میکنه. شمع کد BKR-GAS بهترین گزینه برای خودروهای دوگانه سوز هست که در کنار کیفیتعالی قیمت مقرون به صرفه ای هم داره.
شمع مناسب برای برلیانس Brilliance

شمع مناسب برای برلیانس Brilliance

توی این ویدئو، کارتیز مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین شمع های برلیانس H220، H230، H320 و H330 رو به شما معرفی میکنه. از شمع تورچ که شمع فابریک برلیانس هست تا شمع ان جی کا همچنین دو مدل بوت کوئل خوب مناسب برلیانس نیز در این ویدئو معرفی شده.
تشخیص شمع اصلی و تقلبی DENSO

تشخیص شمع اصلی و تقلبی DENSO

با در نظر گرفتن چند نکته می تونید خیالتون رو از بابت خرید شمع اصلی دنسو راحت کنید. با خرید از کارتیز هم می تونید قبل از خرید مشاوره فنی بگیرید و هم جنس اصلی رو با قیمت مناسب تهیه کنید.ارسال به کل کشور از طریق پست و تیپاکس مهیاست.  
بوت کوئل های مختلف موتور ef7

بوت کوئل های مختلف موتور ef7

در خودروهایی مانند سمند موتورملی، سورن و دنا که از موتور ef7 استفاده می کنند،دو مدل کوئل استفاده شده است. برخی  خودروها دارای کوئل بوش و برخی دیگر دارای کوئل مدل کروز هستند.به همین دلیل در هنگام تعویض بوت کوئل باید به نوع کوئل خودرو توجه کرد تا بتوان بوت کوئلی سازگار با خودرو را تهیه کرد.
شمع های جی پاور NGK ژاپن و تشخیص شمع اصلی و تقلبی

شمع های جی پاور NGK ژاپن و تشخیص شمع اصلی و تقلبی

شمع ان جی کا جی پاور عملکرد بهتری نسبت به شمع های استاندارد نیکلی دارند. این شمع ها دارای الکترود مرکزی نازک تر بوده تا جرقه متمرکزتر ایجاد کنند. هسته مسی با خلوص 98 درصد جی پاور از گرم شدن بیش از حد شمع  جلوگیری می کند و در عین حال استارت های واقعی را فراهم می کند.
درجه حرارتی سرد یا گرم

درجه حرارتی سرد یا گرم

شمع موتور باید حرارت ناشی از احتراق را از خود دفع کند و درجه بندی حرارتی  ملاکی برای سنجش میزان دفع حرارت است. درجه بندی حرارتی با یک عدد مشخص می  شود و انتخاب شمع با درجه حرارتی مناسب برای هر موتور که با ویژگی های  موتور و شرایط استفاده ی آن سازگاری داشته باشد امری ضروری است.
شمع مناسب خودرو دنا و EF7

شمع مناسب خودرو دنا و EF7

اکثرا بچه های EF7 سوار مشکل شمع دارن، چون شمع های پرایدی ، پژویی که فیلر بالا دارن رو خریداری کردند.درصورتیکه موتور ef7 باید گپ هشت دهم میلیمتری داشته باشه.حالا برای دنا پلاس توربو مشکل بیشتر هم هست چون علاوه بر گپ مجاز باید شمع درجه حرارتی سرد هم ببنند.دو مدل شمع سوزنی رو بهتون معرفی کردیم.
شمع ایریدیوم تی تی دنسو

شمع ایریدیوم تی تی دنسو

شمع دو سر سوزن ایریدیوم تی تی کوتاه  IK20TT و شمع دو سر سوزن ایریدیوم بلند IKH20TT دنسو ساخت ژاپن که به شمع های ایریدیوم تی تی (iridium TT) معروف می باشند. این شمع دارای آلیاژ ایریدیوم به قطر 0/4 میلیمتر روی یک الکترود و آلیاژ پلاتینیوم 0/7 میلیمتری روی الکترود دیگری می باشد.
شمع مناسب برای خودرو چانگان

شمع مناسب برای خودرو چانگان

شمع چانگان یکی از خاص ترین شمع هاست. کارتیز پرتنوع ترین مرکز فروش شمع چانگان هست. از شمع چینی گرفته تا شمع آلمانی و شمع ژاپنی.شمع های LD7RTC تورچ ، VR8SC بوش ، دبل  پلاتینیوم بوش آلمان یا همون VR7SPP33 و شمع های دوسرسوزن FXE22HR11 دنسو و  DILKAR7B11 ان جی کا در کارتیز موجود هست.
آموزش خواندن کد شمع Denso

آموزش خواندن کد شمع Denso

برای خودروهای مدرن فقط سایز آچار شمع یا طول رزوه مهم نیست،مباحث جدیدی مانند درجه حرارتی ، گپ شمع ، مقاومت و جنس الکترود مطرح شده.هر ماشینی کد شمع خاص خودش رو داره و از طرفی برای اینکه با ویژگی های اون شمع آشنا باشیم باید بتونیم اون رو بخونیم، تو ویدئو بالا ما شما رو با کدخوانی شمع آشنا میکنیم.