بایگانی نوشته‌ها


بوت کوئل های مختلف موتور ef7

بوت کوئل های مختلف موتور ef7

در خودروهایی مانند سمند موتورملی، سورن و دنا که از موتور ef7 استفاده می کننددو مدل کوئل استفاده شده است برخی از خودرو ها دارایکوئل بوش هستند و برخی دیگر دارای کوئل مدل کروز به همین دلیل در هنگام تویض بوت کوئل باید به نوع کوئل خودرو توجه کرد تا بتوان بوت کوئل مناسبی را برای خودرو تهیه کرد که با کوئل خودرو سازگار باشد.

شمع های جی پاور NGK ژاپن و تشخیص شمع اصلی و تقلبی

شمع های جی پاور NGK ژاپن و تشخیص شمع اصلی و تقلبی

شمع ان جی کا جی پاور عملکرد بهتری نسبت به شمع های استاندارد نیکلی دارند. این شمع ها دارای الکترود مرکزی نازک تر بوده تا جرقه متمرکزتر ایجاد کنند. هسته مسی با خلوص 98 درصد جی پاور از گرم شدن بیش از حد شمع  جلوگیری می کند و در عین حال استارت های واقعی را فراهم می کند.

حالات خرابی تسمه تایم

حالات خرابی تسمه تایم

صدای تسمه، ساییدگی لبه تسمه ، ساییدگی شدید پارچه بین دندانه ها ، ساییدگی شدید پارچه و کنده شدن دندانه ها ، ترک بر روی دندانه ها و... از اصلی ترین حالات خرابی تسمه تایم است.

مشکلات سیستم ترمز خودرو و راه حل های آن

مشکلات سیستم ترمز خودرو و راه حل های آن

فرسودگی و باریک شدن بیش از حد دیسک ، زنگ زدگی سطح لنت ترمز ، لنت ترمز فرسوده و کارکرده ، نصب نادرست لنت در کالیپر و آسیب دیدگی خار و فنر لنت ترمز از جمله مشکلات رایج سیستم ترمز خودرو می باشد.

سوت کشیدن لنت ترمز

سوت کشیدن لنت ترمز

سیستم ترمز از 3 طریق هشدار لازم برای تعویض لنت ترمز را به راننده می دهد. صدای ایجاد شده از سیستم ترمز ممکن است نشان دهنده زمان تعویض لنت ترمز باشد. اما در صورتی که این احتمال با بررسی از بین برود باید علت ایجاد صدا در سیستم ترمز مشخص شود.

نحوه تعویض شمع ها در خودرو

نحوه تعویض شمع ها در خودرو

هنگامی که جرقه ای بین شکاف دو الکترود زده می شود مقدار کمی فلز از هر الکترود خورده می شود. با گذشت زمان، شکاف به حدی افزایش می یابد که جرقه دیگر نمی تواند بطور کامل ایجاد شود.

راهنمای نصب شمع

راهنمای نصب شمع

تعویض شمع ها ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، اما برای اطمینان از بهترین نتیجه باید مراحل نصب را به دقت دنبال کنید.در هر حال بهتر است از فردی متخصص در مجموعه تعمیرگاهی بهره بگیرید.

درجه حرارتی سرد یا گرم

درجه حرارتی سرد یا گرم

شمع موتور باید حرارت ناشی از احتراق را از خود دفع کند و درجه بندی حرارتی  ملاکی برای سنجش میزان دفع حرارت است. درجه بندی حرارتی با یک عدد مشخص می  شود و انتخاب شمع با درجه حرارتی مناسب برای هر موتور که با ویژگی های  موتور و شرایط استفاده ی آن سازگاری داشته باشد امری ضروری است.

بهترین راه برای انتخاب شمع مناسب

بهترین راه برای انتخاب شمع مناسب

باید شمعی که توسط تولید کننده ی  خودرو مشخص شده را از جدول توصیه های کمپانی های سازنده شمع از قبیل دنسو ،  ان جی کا ، بوش و ... انتخاب کرد. اگر دسترسی به این منابع ندارید از کارشناسان فنی کارتیز مشاوره بگیرید.

شمع دارای شیار V شکل چیست؟

شمع دارای شیار V شکل چیست؟

این شمع ها دارای یک شیار V شکل در نوک الکترود هستند که در نتیجه، هسته ی شعله در لبه ی الکترودها ایجاد شده و به سمت خارج رشد می کند و  باعث بالا رفتن قابلیت اشتعال می شود.